444 7 393

EWE Enerji, güçlü altyapısı ve tecrübesiyle ...

Türkiye’de faaliyete geçtiği 2009 yılından bu yana; güvenilir ve vazgeçilmez bir enerji partneri haline gelmiştir. Çeşitlendirilmiş tedarik yapısı, müşteri odaklı çözümleri ve portföy yönetim tecrübesiyle EWE Enerji, müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun ürün ve hizmetleri tek elden sunabilmektedir.

EWE Enerji, güçlü altyapısı ve tecrübesiyle Türkiye’de faaliyete geçtiği 2009 yılından bu yana; güvenilir ve vazgeçilmez bir enerji partneri haline gelmiştir. Çeşitlendirilmiş tedarik yapısı, müşteri odaklı çözümleri ve portföy yönetim tecrübesiyle EWE Enerji, müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun ürün ve hizmetleri tek elden sunabilmektedir.


Yurt çapındaki serbest tüketicilere ve dağıtım şirketlerine esnek satış çözümleri sunan EWE Enerji, 2 milyar m3 ticaret hacmiyle Türkiye’nin en büyük özel toptan doğalgaz satış portföyüne sahiptir.


EWE Enerji cirosunu 2013 yılında yüzde 256 artırarak 2014 yılında Capital 500 listesinde en hızlı büyüyen şirket unvanını almıştır. Şirket, 2014 Fortune Türkiye 500 listesinde yılı 77. sırada tamamlamıştır. 2014 yılında gerçekleştirdiği doğal gaz ticaret hacmi ile BOTAŞ’tan sonraki en büyük oyuncu unvanını da korumayı başarmıştır.


Doğal gaz sektöründeki bu başarısına paralel olarak EWE Enerji, elektrik alanında Almanya’dan aktardığı bilgi ve deneyimiyle müşterilerine fiyat rekabetinin ötesinde katma değerli hizmetler sunmaktadır. Bu kapsamda, elektrik satışının yanında dönüşüm projelerinin tüm adımlarında müşterilerine danışmanlık desteği sağlayabilmektedir. Elektrik hizmetlerinin satışına başladığı günden beri bu alandaki istikrarlı büyümesini devam ettiren EWE Enerji özellikle İstanbul, Bursa ve Kayseri bölgelerindeki müşteri sayısında ciddi bir artış kaydetmiştir.

Türkiye enerji piyasalarının liberalleşme amacına uygun olarak teknik ve operasyonel altyapısını güçlendiren EWE Enerji bu doğrultuda Almanya’daki 85 yıllık enerji piyasalarındaki bilgi, birikim ve tecrübelerinden faydalanmaktadır.