444 7 393

Teknoloji transferiyle desteklenen yenilikçi iş modelleri ile gelecek için enerji

EWE Turkey Holding, 85 yılı aşkın deneyimlerden yararlanarak Türkiye enerji piyasasında uzun soluklu projelere imza atmaktadır.

EWE Turkey Holding, Türkiye pazarındaki faaliyetlerine 2007 yılında başlamıştır. Bursagaz, Kayserigaz, EWE Enerji, Enervis ve Millenicom olmak üzere 5 iştirak şirketi bulunan EWE Turkey Holding, müşterilerine;

  • Doğal gaz dağıtım,
  • Enerji ticareti ve satışı,
  • Enerji hizmetleri ve
  • Telekomünikasyon iş kollarında hizmet sunmaktadır.

EWE Turkey Holding, grup şirketlerinin koordinasyonu ve yönetiminde stratejik görevler üstlenmektedir. Ayrıca Şirket, enerji sektörü ve diğer işkollarında Türkiye’deki yatırım potansiyeli ve fırsatlarını yakından takip etmektedir.


%100 müşteri memnuniyetine odaklı EWE Turkey Holding, Almanya’daki know-how ve 85 yılı aşkın deneyimlerden yararlanmakta, sinerjik iş birlikleri geliştirerek Türkiye enerji piyasasında uzun soluklu projelere imza atmaktadır.


EWE Turkey Holding, alanında Türkiye’nin önde gelen doğal gaz dağıtım şirketleri arasında bulunan Bursagaz ve Kayserigaz’ın çoğunluk hissedarı konumundadır.


EWE Turkey Holding’in Türkiye’deki en büyük iki yatırımı olan Bursagaz ve Kayserigaz, gerçekleştirdikleri yatırımlar ile artan oranda hane ve iş yerinin ekonomik ve çevreci bir yakıt olan doğal gaza kavuşmasını sağlamaktadır.


Şirket’in bir diğer iştiraki EWE Enerji, doğal gazın yanı sıra elektrik tedariki konusunda da hizmetler sunmaktadır. Şirket, yıllık 2,5 milyar m3’lük doğal gaz tedarik hacmi ile Türkiye’nin en büyük özel toptan satış portföyünü yönetmektedir.


Enervis, enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji alanlarında, enerji piyasasının ihtiyaç duyduğu etüt, tasarım, projelendirme, danışmanlık, yatırım, servis ve bakım-onarım hizmetlerinde uzmanlaşmıştır.


Telekomünikasyon sektöründe faaliyet gösteren ve telefon, internet ile bulut çözümler konusunda hizmetler veren Millenicom 2016 sonu itibarıyla 150 binden fazla aboneye ulaşmıştır.


2016 yıl sonu itibarıyla 906 kişinin görev aldığı EWE Turkey Holding ve iştiraklerinin konsolide cirosu ise toplam 2.268 milyon TL olarak kaydedilmiştir.


Grup şirketleri aynı dönemde toplam 1,4 milyon BBS müşteri sayısına ulaşmış, şirketlerin toplam konsolide gaz tedarik hacmi de 3,9 milyar m³ olarak gerçekleşmiştir. EWE Turkey Holding portföyündeki aktif abone sayısı itibarıyla, Türkiye’nin dördüncü büyük gaz tedarikçisi konumunu sürdürmektedir.


EWE Turkey Holding, sürdürülebilirlik temelinde inşa ettiği faaliyetlerini başta müşterileri olmak üzere tüm paydaşlarına artı değer üretmek üzere gerçekleştirmektedir. Şirket sürdürülebilir kârlılık ve verimlilik ilkeleri çerçevesinde ekonomiye, çevreye ve topluma kesintisiz katkı sağlamaktadır.


Çalışmalarını teknoloji odaklı bir yaklaşımla yürüten EWE Turkey Holding, doğal gaz dağıtım alanını genişleterek organik büyümeyi hedeflemekte, bilgi teknolojilerinin yanı sıra enerji verimliliği ve dünyanın geleceği olarak değerlendirilen yenilenebilir enerji alanlarında yatırımlarını artırmayı planlamaktadır.