444 7 393

Sektöre ve tüm paydaşlarına İlham Veren Marka olmak

Yeşil ile Barışık Mavi ile Dost Temiz Bir Kayseri İçin

2003 yılında Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun ilk doğal gaz dağıtım ihalesi olan Kayserigaz, Kayseri şehrinin doğal gaz dağıtım, iletim ve pazarlamasını gerçekleştiren; Türkiye Enerji Sektörü’nün en önemli oyuncularından biridir.

EWE Turkey Holding’in iştiraki olan Kayserigaz, on bir yılda yaklaşık 100 milyon dolarlık yatırımla şehrin imarlı alanlarının tamamını doğal gaz kullanımına uygun hale getirmiştir. Kayserigaz; Kayseri’nin her caddesine, her sokağına doğal gaz hizmetini ulaştırarak ve şehrin imarlı alanlarının tamamında sürekli, emniyetli ve güvenli gaz arzını sağlamaktadır.

Kayserigaz, faaliyete başladığı günden bu yana müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek ve sektörün ileriye taşınmasına katkı sağlamak adına hareket etmektedir. 2.530 kilometrenin üzerinde bir şebeke büyüklüğüne ve yıllık 550 milyon metreküp’ün üzerinde bir gaz hacmine ulaşmış olan Kayserigaz, Türkiye’nin en modern doğal gaz dağıtım şebekelerinden birine sahiptir.

402.418 BBS aboneye ve 384.778 BBS’i geçen gaz kullanıcısına hizmet veren Kayserigaz, doğal gaz dağıtım ve pazarlama sektöründe genç, dinamik yapısı ile örnek bir şirkettir. Kayserigaz; hedefleri gerçeğe dönüştüren yönetim ekibi ve çalışanlarıyla farklı başarı öykülerine imza atarak ‘Sektöre ve Tüm Paydaşlarına İlham Veren Marka Olmak’ vizyonunu hayata geçirmeyi başarmıştır.

Standardı hiç düşmeyen kalitesi ile sektöründe başarı hikâyeleri oluşturan Kayserigaz, doğal afetler ve oluşabilecek problemlere karşı her zaman hazır olmak için tatbikatlar düzenlemekte, güvenli ve sürekli gaz arzını sağlamak amacıyla periyodik bakımları yapmakta ve özel donanımlı araçlarla tüm hatlarda yılda 2 kez kaçak araması yapmaktadır. Bünyesine entegre ettiği SCADA sistemi ile de mevcut hattı tek bir noktadan kontrol eden Kayserigaz, böylece olası acil durumlarda zaman ve iş gücü kaybı olmaksızın anında müdahalede bulunabilme şansını yakalamıştır.

Müşterisine ve hizmet kalitesine verdiği önemi, ISO 9001 Kalite, çevreye ve çalışanlarına olan duyarlılığını ISO 14001 Çevre ve OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği, ve müşterilerine bilgilerinin koruma altında olduğu güvencesini ISO 27001 Bilgi Güvenliği Sistemleri’ni uygulayarak vurgulamaktadır. Entegre yönetim sistemiyle yönetim disiplinlerini tek bir çatı altında toplayarak bir bütünsellik içinde yönetmektedir.

Kayserigaz; dünyadaki en büyük şirketlerin kullandığı sistemleri kullanmanın yanı sıra Doküman Yönetim Sistemi, Coğrafi Bilgi Sistemi, Mapinfo, Araç Takip Sistemi ve Çağrı Merkezi Sistemi, Mobil Tahsilat, Online Proje Onay Sistemi, Online Abonelik Randevu, Dijital Gaz Açma ve Dijital İhbar İzleme sistemlerini de sektöründe edindiği öncü konuma örnek teşkil eden teknolojik yapılar olarak kullanmaktadır. Kayserigaz; alanının en başarılı profesyonellerinin çalıştığı, tüm paydaşlarının faaliyetlerinin bir parçası olmaktan gurur duyduğu ve Kayseri’nin en çok tercih edilen ve beğenilen kurumu olmayı hedeflemektedir.

Müşteri memnuniyetini tüm süreçlerinin odağına alan Kayserigaz, doğal gaz sektöründe başarılı müşteri hizmetleri çalışmaları ve %98’lik müşteri memnuniyet oranı ile model bir şirket olmuş bu başarılarının tesadüfi olmadığını da ISO 10002 belgesini alan, sektördeki ilk özel dağıtım şirketi olarak ispatlamıştır. Diğer yandan, doğalgaz sektöründeki ilk ve tek belge olan ISO 31000 Risk Yönetim Belgesi’ni alan Kayserigaz, bu sayede mevcut risklerini belirleyerek gerekli aksiyon planlarını da önceden hazır hale getirmiştir.

Yurt dışında dünya başarı hikayesi olarak tanıtılan, sektörün en özel Çözüm Noktası ve Çağrı Merkezi yapısını kurarak, müşterileri ile olan tüm iletişim kanallarını tek platformda yönetebilmekte, müşterilerinin tamamının soru ve sorunlarına yönlendirme yapmadan tek noktada çözüm üretebilmektedir. Kayserigaz Çağrı Merkezinin 7/24 hizmet veren yapısı abonelerine diledikleri an kendisine ulaşabilme imkanını sunmuştur. Buna ek olarak, Canlı Destek hattı ve sosyal platformlar üzerindeki varlığı sayesinde Kayserigaz, aboneleriyle olan iletişimini her daim canlı ve güçlü tutmaktadır.

Çevreyle dost olmasının yanı sıra sponsorluklarıyla ve kültürel, sanatsal, eğitsel, sosyal ve çevreci faaliyetlerle de ön plana çıkan Kayserigaz, gerçekleştirdiği farklı kampanyalarla sektöründe de olağanüstü ilgiyle karşılanmakta, kampanya yönetimi ve yöntemleriyle öncü bir konumda bulunmaktadır. Bunun en çarpıcı örneklerinden olan Dolgi Çocuk Tiyatrosu, her yıl binlerce çocuğa ulaşarak, çocuklara çevre ve enerji üzerine eğlendirici ve bilgilendirici aktiviteler sunmaktadır. Kayserigaz, yüklenmiş olduğu sorumlulukların farkında olarak, Kayseri’ye sürekli, emniyetli, gaz arzını sunma yolunda durmaksızın çalışan; genç ve eğitimli kadrosuyla, geleceğe dönük vizyonuyla “Yeşil ile Barışık, Mavi ile Dost, Temiz Bir Gelecek İçin” çalışmaya devam etmektedir.

www.kayserigaz.com.tr